95176
Kategoriler

Çeyrek altın 418 lira oldu düğünlerde yarım gram takılıyor

Altın fiyatlarının sürekli yükselişte olduğunu belirten Vizyon Kuyumculuk sahibi Osman Türk, "Dünyada global bir kriz var ve bu krizin etkisi ülkemizde de hissediliyor. Dünyada yaşanan krizler, afet, savaşlar altın ve dövizde hareketlenmelere neden oluyor. Tüm veriler altın fiyatlarının düşmeyeceği yönünde. Siyasiler fiyatların ne kadar düşeceğini dile getirse de, piyasaları rahatlamaya dönük söylemler olduğu algısı hakim. Halkımız eline geçen parayı altına çevirmelerini tavsiye ederiz. İnsanlık değerini yitirdiği müddetçe altın fiyatı çıkar. Şuanda altında bir düşüş yaşansa da önümüzdeki günlerde tekrardan bir yükselişin hakim olacağı öngörülmekte" dedi.

 

Kriz orta tabakanın kapısına dayandı
Altın dünyanın para birimi olduğunu kaydeden Türk, "Dünyada bir kriz var. Üreten bir ülke olmadığımız için yaşanan krizden en fazla etkilenen ülkelerin başında Türkiye gelmekte. Önümüzdeki günlerin aydınlık olmasını temenni ediyoruz ama veriler incelendiğinde gelecekten çok umutlu olabildiğimiz söylenemez. Kriz alt tabakayı etkilemiş orta tabakanın kapısına dayanmış durumda" diye konuştu.

 

Çeyrek altın takmak artık lüks
Düğün sezonu açılmasıyla beklenen canlılık yaşandığını söyleyemediklerini kaydeden Türk, "Eskiden düğünlerde davetliler evlenen çiftlere çeyrek altın takardı, günümüzde yarım gram altın alımlarının arttığı ve düğünlerde takı olarak insanların yarım altına yöneldiklerini görmekteyiz. Çeyrek altın bugün 418 liradan satılmakta. Artık düğünlerde çeyrek altın takmanın lüks olduğu bir dönem yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Özet
:
Vizyon Kuyumcu Sahibi Osman Türk, düğünlerde takılan çeyrek altın fiyatlarının 418 liraya yükselmesi üzerine vatandaş artık düğünlerde yarım gram altın takmaya başladığını söyledi.
Çeyrek altın 418 lira oldu düğünlerde yarım gram takılıyor
X